NyEnergi

Giv dit salg NyEnergi med Lemvigh-Müllers nye energimagasin... NyEnergi er rettet mod slutbrugeren og tænkt som et markedsføringsredskab til teknik- og vvsinstallatøren. Vil du høre mere om de forretningsmuligheder NyEnergi giver, kan du henvend dig til din daglige kontaktperson i Lemvigh-Müller.
Få en smagsprøve på magasinet her.

Kabler og ledninger 2010

Lemvigh-Müllers kabel- og ledningkatalog gør det nemt at få et overblik over alt, hvad du har brug for i forbindelse med installation af kabler og ledninger.

Det hurtige overblik med Lemvigh-Müllers Netkablingsguide

Lemvigh-Müllers netkablingsguide giver et hurtigt overblik over de mest anvendte patchkabler og adaptere indenfor data- & televerdenen til konkurrencedygtige priser. Produkterne er primært færdige konfektionerede kabler som RJ45 patchkabler i kategori 5E & 6 i forskellige længder og farver. Desuden omtales fiberpatchkabler i multimode & singlemode med de mest anvendte stik som SC, LC og ST.

Agenda, Tekniske Installationer maj 2010

I denne nye Agenda kan du blandt andet læse om en anderledes VVS-opgave for Alslev VVS & Blik på HjerteCenter Varde, og om hvordan virksomheden Cosmobell har fået installeret tågegeneratorer til at forhindre, at tyvene bryder ind og stjæler letomsættelige varer. Du kan også få indblik i, hvordan en åben KNX-standard til styring af lys, varme, ventilation og meget mere har givet en installatør blod på tanden til at arbejde mere med KNX.

El-teknik til enhver opgave

Lemvigh-Müllers el-tekniske division samarbejder udelukkende med professionelle kunder blandt el-installatører, industrivirksomheder, energiforsyningsselskaber, tele- og dataintegratorer samt offentlige virksomheder. Næsten uanset hvad opgaven er, har vi både det materiel, som der er brug for og den tekniske, kommercielle og logistiske viden, der skaber værdi – både i dagligdagen og i forbindelse med større projekter.

fischer El befæstigelse - E-Fix

Katalog over fischers El-befæstigelses program E-Fix

Katalogbestilling

Denne mulighed for katalogbestilling er for kontokunder hos Lemvigh-Müller.
Øvrige bestillinger fra private og virksomheder kan blive sorteret fra.

1. Find ønsket katalog
2. Bestil ønsket katalog
3. Under Bestillingsliste klik på Vis bestilling 
4. Antal vælges og klik på Bestil brochurer
5. Udfyld formularen og klik Videre
6. Send bestilling
Nyhavn 11, 1051 København KNordager 1, 6000 KoldingTronholmen 14, 8900 Randersinfo@lemu.dk