Login lemu.dk

Få adgang til over 300.000 forskellige produkter

Indtast din e-mail og få tilsendt din kode:

Fortryd
da

LEXCOM Fiber Kabel indendørs/udendørs OM2 12x50/125 OM2 ind/ud TB, grøn

Lauritz Knudsen
{{StockInfo.NotAllowedReason}}
{{stck.StockInfo.PrimaryStockLocation.DisplayName}} ({{stck.StockInfo.PrimaryStockLocation.Amount|number}} {{stck.StockInfo.PrimaryStockLocation.Uom}})
{{stck.StockInfo.PrimaryStockLocation.DeliveryTimeTxt}}
Leveringstid ej oplyst
{{stck.StockInfo.SecondaryStockLocation.DisplayName}}: {{stck.StockInfo.SecondaryStockLocation.Amount|number}} {{stck.StockInfo.SecondaryStockLocation.Uom}}
Særlige returbetingelser

Produktbeskrivelse

Typenr.:
LM Nr.:
Eget Varenr.:
VDIC52212TM
1088010749
-
Rabatkode:
UNSPSC (v. 19.0501):
HS Code:
80090149031
26121607
85443000
Anvendelse: Fiberkablet er et Multi Mode kabel og anvendes til netværksinstallationer som backbone mellem bygninger eller etage krydsfelter. Kablet kan afsluttes i et LexCom fiberpatchpanel, eller i et LexCom fiberudtag. Kan fremføres på kabelstiger, i bakker eller nedgraves direkte i jorden i rør (under frostfrit niveau). Konstruktion: Inden/udendørs kabel opbygget med 900 µm buffer, der beskyttes af glasgarn og yderst en LS0H kappe. Kablet er mærket med meter angivelse, type betegnelse og produktionsår.
Dimension (mm²)OM2
Vægt (kg)28
Diameter, kabel, udvendig (Ø mm)6,7
Omgivelsestemperatur ved drift-30 °C til + 60 °C.
Bøjningsradius67 mm.
Yderligere teknisk informationSe online kataloget.
Udvendig kappeLSZH.
Mekaniske træk800 N.
Omgivelsestemperatur under installation- 5 °C til + 50 °C.
Omgivelsestemperatur under opbevaring-30 °C til + 70 °C.
FiberklasseOM2.
Dæmpning<= 0.22 dB/km @1550 nm.<= 0.25 dB/km @1310 nm.<= 0.33 dB/km @1625 nm.<= 0.35 dB/km @1383 nm.
Antal ledere12x50/125
;