Milwaukee 18V Polisher M18 FROP15-0X solo Image #0
Milwaukee 18V Polisher M18 FROP15-0X solo Image #1
Milwaukee 18V Polisher M18 FROP15-0X solo Image #2
Milwaukee 18V Polisher M18 FROP15-0X solo Image #3
Milwaukee
Milwaukee 18V Polisher M18 FROP15-0X solo
Description
Type no.: 4933478834
Promotion code: 40120369192
UNSPSC (v. 19.0501): 27112708
HS Code: 84672920
M18 FUEL™ random orbital polisher delivers equal performance as corded polishers. 8 position speed dial selection for maximum control and best finishing results. 15 mm orbital function for fast and efficient polishing with a free hologram finish. Large ergonomic front grip area with overmold for easy and comfortable handling. Lock-on function provides more comfortable and less strenuous use when polishing for longer periods. Line-lock-out function to prevent automatic start up. Weight with battery 3.2 kg. Supplied without batteries and charger in a HD box.