OSRAM Quicktronic QT-FIT 5/8 2X54-58/220-240 Image #0
OSRAM Quicktronic QT-FIT 5/8 2X54-58/220-240
  • EAN no.: 4008321873842
  • LM no.: 5649001889
  • Supplier: LEDVANCE LYSKILDER
Must login for adding to cart
Description
Type no.: 4008321873842
Promotion code: 80100190061
UNSPSC (v. 19.0501): 39111801
HS Code: 85041080
ECG for FL and CFL - not dimmable. Product benefits: •Long lamp life •
VDE/VDE EMC certified system •
Very high energy efficiency due to cut-off technology. Areas of application:
Open-plan offices, corridors and storage rooms, public buildings, strip lighting •
• Supply voltage: 220…240 V • Line voltage: 198…264 V • Line frequency: 50…60 Hz • Lamp start with optimum filament preheating • Energy Efficiency Index EEI: A2 • Automatic shutdown of defective lamps and at end of life (EoL T.2) • Lamp operation: to EN 60929