Automatisk omskifter TransferPacT ATS  4P LCD display 800A indbygget kontroller TA1AD4L8004TPE Image #0
Automatisk omskifter TransferPacT ATS  4P LCD display 800A indbygget kontroller TA1AD4L8004TPE Image #1
Automatisk omskifter TransferPacT ATS 4P LCD display 800A indbygget kontroller TA1AD4L8004TPE
  • EAN nr. : 3606487140986
  • LM nr. : 3319753197
  • Leverandør : Schneider Electric
Du skal være logget ind på Lemvigh-Müller for at lægge i kurv.
Beskrivelse
Type nr.: TA1AD4L8004TPE
Rabatkode: 80080488245
UNSPSC (v. 19.0501): 39121601
HS Code: 85365080
Denne TA1AD4L8004TPE er en LV omskifter, der anvendes i industrielle og kommercielle bygninger, datacentre, sundhedsfaciliteter og transportindustri. Den nominelle driftsspænding (Ue) er 400VAC@50/60 Hz. Denne omskifter byder på AC-33B-anvendelseskategori. Den nominelle strøm (Ie) er på 800A (Ie) ved 60 ℃, for denne TA1A omskifter. Fronten har et indbygget LCD-displaymodul, som anvendes til visning af status og alarmindstilling, den betjens ved hjælp af trykknapper. Denne omskifter viser 3 kontakt-positioner (1-OFF-2) på forsiden via mekanisk og elektrisk indikation. Den kan fastgøres på en monteringsplade og placeres inde i en effektfordelingstavle. Den har også valgfrit tilbehør med hensyn til forskellige applikationsscener. Denne version er 540mm(bredde)x391mm(højde)x383.5mm(dybde). Det er i overensstemmelse med standard IEC 60947-6-1 og certificeret af CE/CB/CCC. Den er velegnet til effektomkobling af kritiske belastninger som brandslukningsudstyr, røgudsugningsventilatorer, sprinklerpumper, nødlys osv.