Blå Bosch Akkuslagskruetrækker GDR12V-105 2X2Ah Lb Image #0
Blå Bosch Akkuslagskruetrækker GDR12V-105 2X2Ah Lb Image #1
Blå Bosch Akkuslagskruetrækker GDR12V-105 2X2Ah Lb Image #2
Blå Bosch Akkuslagskruetrækker GDR12V-105 2X2Ah Lb Image #3
Blå Bosch
Blå Bosch Akkuslagskruetrækker GDR12V-105 2X2Ah Lb
Beskrivelse
Type nr.: 06019A6977
Rabatkode: 40120269150
UNSPSC (v. 19.0501): 23241635
HS Code: 84672920
GDR 12V-105 Professional er den mest kompakte batteridrevne slagskruemaskine i Boschs 12 V-serie. Et kompakt design sikrer problemfrit og kontinuerligt arbejde på vanskeligt tilgængelige steder samt over hovedhøjde. Desuden har motoren et kraftigt moment på 105 Nm, hvilket gør den velegnet til de mest almindelige slagskrueopgaver med batteri. Hvis der skal arbejdes endnu mere effektivt, kan den nå en hastighed på op til 2.600 o/min. Værktøjet er beregnet til skrueopgaver med skruediametre på 4-12 mm. Den er kompatibel med alle Bosch Professional 12 V-batterier og -ladere (Professional 12V System).
GDR 12V-105 Professional har også Li-ion.
User Benefits:
Kompakt design gør det lettere at arbejde på vanskeligt tilgængelige steder samt over hovedhøjde
Kraftigt moment på 105 Nm til de mest almindelige slagskrueopgaver med batteri i metal og beton
Høj hastighed på op til 2.600 o/min til effektivt arbejde
Tekniske specifikationer:
Omdrejningstal, ubelastet: 0-2.600 omdr./min.
Omdrejningstal ubelastet (niveau 1): 0-2.600 o/min
Drejningsmoment, maks.: 105 Nm
Slagantal: 0-3.100 slag/min
Batterispænding: 12,0 V
Værktøjsholdere: 1/4'' unbrako, uni
Pakkemål (bredde x længde x højde): 215 x 360 x 95 mm
Vægt inkl. Batteri: 0,96 kg
Medleveret tilbehør:
L-BOXX 102 (1 600 A01 2FZ)
2 x batterier GBA 12V 2.0Ah (1 600 Z00 02X)
Hurtiglader GAL 12V-40 Professional (1 600 A01 9R3)