Blå Bosch Bore-/Skruemaskine GSR18V-65 2X4AH PC LB Image #0
Blå Bosch Bore-/Skruemaskine GSR18V-65 2X4AH PC LB Image #1
Blå Bosch Bore-/Skruemaskine GSR18V-65 2X4AH PC LB Image #2
Blå Bosch Bore-/Skruemaskine GSR18V-65 2X4AH PC LB Image #3
Blå Bosch
Blå Bosch Bore-/Skruemaskine GSR18V-65 2X4AH PC LB
  • EAN nr. : 4053423321586
  • LM nr. : 4419054785
  • Leverandør : Bosch
Du skal være logget ind på Lemvigh-Müller for at lægge i kurv.
Beskrivelse
Type nr.: 06019N3206
Rabatkode: 40120269150
UNSPSC (v. 19.0501): 23241635
HS Code: 84672920
Hvis du er på udkig efter en batteridrevet bore-/skruemaskine, der leverer den kraft, du skal bruge til selv de mest krævende skrueopgaver, er bore-/skrue-maskinen Bosch GSR 18V-65 Professional det helt rigtige valg. Den borer nemt gennem metal, træ eller plast takket være det forbedrede moment på 31/63 Nm og hastigheden på 0-550/0-2100⁻o/min. Takket være værktøjets praktiske hovedlængde på blot 166 mm er det ikke længere noget problem at arbejde på steder med begrænset plads. Og den omskiftelige KickBack Control garanterer din sikkerhed, da den sikrer, at værktøjet ikke springer utilsigtet tilbage. Desuden giver det dobbelte arbejdslys endnu bedre oplysning af arbejdsområdet.
Uanset om du er køkkenmontør, snedker, elektriker eller metalarbejder, er bore-/skruemaskinen Bosch GSR 18V-65 Professional det oplagte valg til krævende skrueopgaver. Den klarer boring i træ op til 35 mm, skruning i træ op til 10 mm og boring i metal op til 13 mm.
User benefits:
Udfør krævende boreopgaver nemt med det forbedrede moment på 63 Nm
Kompakt og praktisk til arbejde på steder med begrænset plads takket være en hovedlængde på blot 166 mm
Holder dig beskyttet og i fuld kontrol takket være den omskiftelige KickBack Control
Giver optimal oplysning af arbejdsområdet med to arbejdslys
Kraftig ydelse takket være robust kulfri motor og robust drivlinje
Tekniske specifikationer:
Moment (blød/hård/maks.): 31/63/- Nm
Omdrejningstal, ubelastet (1. gear/2. gear): 0 – 550 / 0 – 2.100 o/min
Batteritype: Lithium-ion
Borepatronspændeområde, min./maks.: 1,5 / 13 mm
Batterispænding: 18,0 V
Vægt ekskl. Batteri: 1,06 kg
Pakkemål (bredde x længde x højde): 389 x 439 x 112 mm
Borepatron, udførelse: 13 mm selvspændende borepatron
Medleveret tilbehør:
Hurtiglader GAL 18V-40 Professional Bestillingsnummer: 2 607 226 251