Komplet 6,2mm stikbensrelæ med fjederklemmer 1C/O 6A AgSnO2 kontaktsæt 230VAC/DC forsyning Image #0
Komplet 6,2mm stikbensrelæ med fjederklemmer 1C/O 6A AgSnO2 kontaktsæt 230VAC/DC forsyning Image #1
Komplet 6,2mm stikbensrelæ med fjederklemmer 1C/O 6A AgSnO2 kontaktsæt 230VAC/DC forsyning Image #2
Schneider Electric
Komplet 6,2mm stikbensrelæ med fjederklemmer 1C/O 6A AgSnO2 kontaktsæt 230VAC/DC forsyning
  • EAN nr. : 3606480077937
  • LM nr. : 7522602073
  • Leverandør : Schneider Electric
Du skal være logget ind på Lemvigh-Müller for at lægge i kurv.
Beskrivelse
Type nr.: RSL1PRPU
Rabatkode: 80080463210
UNSPSC (v. 19.0501): 39122325
HS Code: 85364900
Zelio RSL Slim relæerne er de mest kompakte sokkelrelæer i Zelio serien.
Med en bredde på kun 6,2 mm. Sparer disse relæer værdifuld plads på DIN-skinnen i en tavle.
RSL serien fås enten som en komplet enhed eller som løst relæ og sokkel.
Derudover har soklen indbygget lysdiode for nem indikering af forsyning til relæet.
RSL1PRPU er et komplet relæ bestående af relæ og sokkel med fjederklemmer.
Forsyningen er enten 230VAC eller 230VDC og relæet har en mærkestrøm på op til 6A/230V (AC1)