TeSys D kontaktor LC1D18P7 3P 18A AC-3 7.5kW@400V 1NO+1NC hjælpe kontakt 230V 50/60Hz AC spole Image #0
Schneider Electric
TeSys D kontaktor LC1D18P7 3P 18A AC-3 7.5kW@400V 1NO+1NC hjælpe kontakt 230V 50/60Hz AC spole
  • EAN nr. : 3389110349535
  • LM nr. : 7522408439
  • Leverandør : Schneider Electric
Du skal være logget ind på Lemvigh-Müller for at lægge i kurv.
Beskrivelse
Type nr.: LC1D18P7
Rabatkode: 80080470202
UNSPSC (v. 19.0501): 39121529
HS Code: 85364900
TeSys D kontaktor 3P + 3 NO <= 440V, 18A, 230V AC til kobling af motorer med belastninger i anvendelseskategori AC-3. Beregnet til mærkestrøm på op til 18A. LC1D18P7 kontaktoren er kompakt og nem at integrere i alle typer applikationer, fx industri, infrastruktur og bygninger. Enheden monteres hurtigt med clips direkte på DIN-skinne.
Specifikationer
Egnet til DIN-skinnemontage
Nej
Driftsspænding AC 60 Hz
Driftsspænding AC 50 Hz
Spændingstype for betjening
AC
Tilslutningstype hovedstrømkreds
Skrueforbindelse
Nominel strøm Ie ved AC-4, 400 V
9
Nominel effekt ved AC-4, 400 V