TransferPacT  RTS  remote omskifter  800A  3P  samarbejder med ekstern kontroller  TR80D3R8004TPE Image #0
TransferPacT  RTS  remote omskifter  800A  3P  samarbejder med ekstern kontroller  TR80D3R8004TPE Image #1
TransferPacT  RTS  remote omskifter  800A  3P  samarbejder med ekstern kontroller  TR80D3R8004TPE Image #2
TransferPacT RTS remote omskifter 800A 3P samarbejder med ekstern kontroller TR80D3R8004TPE
  • EAN nr. : 3606487075868
  • LM nr. : 3319753281
  • Leverandør : Schneider Electric
Du skal være logget ind på Lemvigh-Müller for at lægge i kurv.
Beskrivelse
Type nr.: TR80D3R8004TPE
Rabatkode: 80080488245
UNSPSC (v. 19.0501): 39121601
HS Code: 85365080
Denne TR80D3R8004TPE er en LV omskifter, der bruges i industrielle og kommercielle bygninger, datacentre, sundhedsfaciliteter og transportindustri. Den nominelle driftsspænding (Ue) er 400VAC@50/60 Hz. Denne omskifter byder på AC-33B-anvendelseskategori. Den nominelle strøm(Ie) er på 800A(Ie) ved 60 ℃ for denne 800A omskifter. Fronten har et indbygget betjeningsmodul, som kan bruges til lokal styring og indstilling, den betjenes ved hjælp af dreje-/dyppekontakter. Denne omskifter viser 3 kontakt-positioner (1-OFF-2) på forsiden via mekanisk og elektrisk indikation. Den kan fastgøres på en monteringsplade og placeres inde i en effektfordelingstavle. Den har også valgfrit tilbehør med hensyn til forskellige applikationsscener. Denne version er 467 mm (bredde)x341 mm (højde)x186 mm (dybde). Det er i overensstemmelse med standard IEC 60947-6-1 og certificeret af CE/CB/CCC. Den er velegnet til effektomkobling af kritiske belastninger som brandslukningsudstyr, røgudsugningsventilatorer, sprinklerpumper, nødlys osv.