Zelio SSL Slim Solid State relæ med 3,5A/1-24VDC udgang i sokkel med skrueklemmer og 24VDC forsyning Image #0
Zelio SSL Slim Solid State relæ med 3,5A/1-24VDC udgang i sokkel med skrueklemmer og 24VDC forsyning Image #1
Zelio SSL Slim Solid State relæ med 3,5A/1-24VDC udgang i sokkel med skrueklemmer og 24VDC forsyning Image #2
Schneider Electric
Zelio SSL Slim Solid State relæ med 3,5A/1-24VDC udgang i sokkel med skrueklemmer og 24VDC forsyning
  • EAN nr. : 3606489562977
  • LM nr. : 7522605928
  • Leverandør : Schneider Electric
Du skal være logget ind på Lemvigh-Müller for at lægge i kurv.
Beskrivelse
Type nr.: SSL1D03BDPV
Rabatkode: 80080463220
UNSPSC (v. 19.0501): 39122326
HS Code: 85364190
Den smalle bredde på kun 6,2 mm gør at der ikke optages værdifuld plads på DIN-skinnen og der er mulighed for at sløjfe op til 20 relæer sammen.
SSL1D03BDPV er et komplet Solid State Relæ monteret i en relæsokkel med skrueterminaler.
Relæet har en 1-24 VDC udgang (NO) med en maksimal belastning på 3,5A. (ved < 40°C.)
Forsyningsspændingen til relæet kan være 16-30 VDC
Relæet har en minimumsbelastning på 1 mA. og en indkoblingstid på 0,25 ms og en udkoblingstid på 0,12 ms.