2305 TEMA Ecom Eban Kontakt Flag 1920X674 S3

Varedokumentation

Jo bedre en vare er beskrevet, jo mere sandsynligt er det, at nogen vil købe den

Dokumentation som billeder, varebeskrivelser, attributter og andre relevante informationer er vigtigt, når en kunde vælger en vare. Da mere end halvdelen af alle ordrer i dag søges, findes og bestilles digitalt via vores forskellige e-handelsplatforme, er det afgørende for både vores kunder, leverandører og os, at dokumentationen er i orden. Opdateret produktdokumentation er derfor ikke kun et krav fra vores side, men også i klar, fælles interesse.

Indlæsning og opdatering af produktdokumentation sker gennem vores leverandørportal, hvor du som leverandør kan se alle informationer om de produkter, du har oprettet hos Lemvigh-Müller. Vi kalder portalen og dens tilhørende database for PIM (Product Information Management). Informationerne herfra anvendes til vores stationære og mobile e-handelssystemer samt elektroniske og trykte kataloger.

Alle leverandører tilbydes en introduktion til PIM samt en grundig manual, lige som vi også har en supporttelefon, hvor man kan få hjælp.

Kontakt os - PIM Stamdata

Som leverandør til Lemvigh-Müller kan du få systemteknisk hjælp til dokumentationen af dine produkter i vores PIM-system.

Kontakt os - vi sidder klar til at hjælpe