30. april 2020

Silvia-serien – hurtigere installation og nye hulmål

Det er nu muligt at få realtime data over en maskines performance - ydeevne, energiforbrug, vedligehold - til at optimere driften og sikre, at maskinen ikke lider overlast.

Med Silvia-serien fra Scan Products kan du nu hurtigt få klaret den slags udfordringer.

Du kan nemt og enkelt anvende de eksisterende ledninger i den integrerede installationsklemme (max. 2 x 0,75mm2). Derudover kan der ved nye installationer benyttes den vedlagte 3 meter ledning for at sikre en hurtig installation.

Ideel under overskabe

Silvia kan monteres i hulmål Ø56-62 mm med en indbygningshøjde på bare 12 mm. Det gør serien ideel for montering under fx overskabe i eksisterende udfræsninger, men kan også monteres i en påbygningsring.

Serien er også godkendt til direkte indbygning i isolering og brændbart materiale.

Perfekt lyskomfort

Udover at serien er hurtig at installere og kan installeres de fleste steder, får man en særlig minidownlight med hele 90 graders lysspredning, som sikrer en jævn og blændfri belysning på bordpladen. Kombineret med den høje farvegengivelse opnår man en perfekt lyskomfort.

Silvia-serien leveres i enten mat hvid eller mat sort pulverlakering

Vil du vide mere?

Klik på produkterne for mere information.
Eller ring 3695 5555
Tast 1

Køb Silvia-serien fra Scan Products