Endnu større udvalg til industrien
I Lemvigh-Müller vil vi være den foretrukne leverandør til produktionsvirksomheder, tavlebyggere og maskinbyggere samt til de nyere industrier som robotics og vedvarende energi. Det kræver et stort og bredt sortiment, og vi har netop rundet endnu en milepæl med nu en halv million varenumre.
Som Danmarks største stål- og teknikgrossist ved vi, hvor vigtigt det er at kunne finde det hele ét sted. Derfor arbejder vi konstant på at udvide vores sortiment. Senest har vi opgraderet med hele 100.000 varenumre, som primært tilgodeser vores mange kunder i industrien.
One-stop-shopping
Lemvigh-Müller skal være den foretrukne one-stop-shop for branchen, så kunderne ikke skal bruge unødig tid på at bestille varer fra flere forskellige steder i deres travle hverdag. Med muligheden for one-stop-shopping hos Lemvigh-Müller vil vi gøre det let for dig at få fat i alt det, du skal bruge i dag – og alt det, du får brug for i morgen. Uanset om det er hylde- eller skaffevarer. Ud over at du kun skal handle ét sted, skal det være let at finde produkterne, enkelt at bestille dem og hurtigt at få dem leveret.
Én million varenumre er næste mål
Selvom vi i dag har rundet en halv million varenumre, stopper vi ikke her. Vores næste mål er nemlig at ramme hele én million varenumre. Det skal være med til at sikre, at alle vores kunder kan få det, de skal bruge hos Danmarks største stål- og teknikgrossist.
Masser af nye produkter fra
- Siemens
- Kipp
- Phoenix Contact
- HellermannTyton
- nVent Hoffman
- ABB