Milwaukee M18 FSAG125X-0X Vinkelsliber 125MM 18V Image #0
Milwaukee M18 FSAG125X-0X Vinkelsliber 125MM 18V Image #1
Milwaukee M18 FSAG125X-0X Vinkelsliber 125MM 18V Image #2
Milwaukee
Milwaukee M18 FSAG125X-0X Vinkelsliber 125MM 18V
Beskrivelse
Type nr.: 4933478428
Rabatkode: 40120369192
UNSPSC (v. 19.0501): 27112708
HS Code: 84672920
M18 FUEL 125 mm vinkelsliber med samme kraft som en 1200 W ledningsbaseret maskine. Smalt gearhus og håndtag samt vinklet batteri for ultimativ tilgængelighed og brugerkomfort. Integreret FIXTEC-system. Låsbar strømafbryder, overbelastningsbeskyttelse, beskyttelse mod “kick back-effekt” og “line lock-out”-funktion. Hastighed uden belastning 8500 omdr./min. Vægt inkl. batteri 2,7 kg. Leveres med beskyttelsesskærm, sidehåndtag med anti-vibration og aftagbare støvskærme. Leveres HD Box (uden batterier og lader).